• Výzva

• VÝZVA – PREČO ?!

1.  PREČO ?! - je toľko zápisov v klasifikačných záznamoch pre porušovanie vnútorného poriadku školy..., sme takí zlí …,

POKÚSME SA:      - rešpektovať vnútorný poriadok školy, dokážme, že vieme byť DOBRÍ !!!

2.  PREČO?!  - je toľko sťažností na naše nekorektné a nedôstojné správanie sa na vyučovacích hodinách... , sme takí NEDISCIPLINOVANÍ a NETOLERANTNÍ !!!

POKÚSME SA:      - ukázať všetkým, že chceme mať hodiny bez kriku a zbytočného vyrušovania!!!

3.  PREČO ?! - sa zbytočne svieti na chodbách..., na WC..., v šatniach..., v triedach..., sme takí ĽAHOSTAJNÍ!!!

POKÚSME SA:      - šetriť, kde sa len dá, veď aj to je  naša zodpovednosť !!!

4.  PREČO ?! - zbytočne tečie voda z kohútikov v triedach..., na WC..., sme takí NEŠETRNÍ !!!

POKÚSME SA:      - šetriť, kde sa len dá, zbytočne sú vynakladané peniaze, ktoré nám môžu byť užitočné !!!

5.  PREČO ?! - ničíme školský majetok..., rozbíjame okná..., ničíme dvere..., poškodzujeme lavice  a stoličky..., sme takí NEOHĽADUPLNÍ!!!

POKÚSME SA:     - poukazovať na nedostatky, šetriť školský majetok a vyučovať sa v dôstojných priestoroch, byť príkladom pre ostatných!!!

6.  PREČO ?! - devastujeme a znečisťujeme šatne..., nechceme mať svoje veci v poriadku..., vrátiť sa domov s tým, čo sme so sebou priniesli..., sme takí NEPORIADNI !!!

POKÚSME SA:      - dať do poriadku, čo sme spôsobili, kľučky nechať na svojich miestach, zámky udržiavať funkčné, priestory čisté ako ich nachádzame pri príchode !!!

7.  PREČO ?! - je v našej komunikácii toľko vulgárnych a neslušných slov a slovných spojení..., sme takí NEZDVORILÍ !!!

POKÚSME SA:      - rozprávať sa kultivovane, úctivo a zdvorilo..., nemáme na to !?!?!

8.  PREČO ?! - poškodzujeme a znehodnocujeme učebnice..., atlasy..., cvičebnice a pracovné  zošity..., nechceme, aby aj tí, ktorí prídu po nás mali knihy v poriadku..., sme takí IGNORANTI !!!

POKÚSME SA:         - polepiť a vygumovať čo tam nepatrí, vrátiť učebniciam, cvičebniciam a pracovným zošitom, atlasom pôvodné a čisté stránky !!!

9.  PREČO ?! - sme popísali a „pokreslili“ priestory WC..., tried..., chodieb..., prečo vyhadzujeme odpadky z okien..., sme takí NEPORIADKUMILOVNÍ !!!

POKÚSME SA:      - za pomoci pána školníka odstrániť to, čo je odstrániteľné, neznečisťovať spoločné prostredie, v ktorom sme dennodenne, poukazujme a nedovoľme, aby sa to neopakovalo, chceme sa vzdelávať v čistých a pekných priestoroch!!!

10. PREČO ?! - sa nesprávame slušne, kultúrne a dôstojne aj mimo našej školy, nie sme po vyučovaní ŽIAKMI NAŠEJ ŠKOLY !!!

POKÚSME SA:               - vždy a všade byť žiakmi našej školy, aby na nás mohli byť všetci pyšní!!!

KAMARÁTI !!!

... DOKÁŽME, REŠPEKTUJME, NEIGNORUJME,

BUĎME OHĽADUPLNÍ, TOLERANTNÍ,

PORIADKUMILOVNÍ, ZDVORILÍ,