• Práva dieťaťa

•                           Deti majú svoje práva.

Majú právo na ochranu, výchovu, výživu a lekársku opateru, aby som ich uviedla len niekoľko.

Každé dieťa, nech by žilo kdekoľvek, má právo vyrásť v podmienkach dôstojných človeka. Zdá sa to úplne logické a iste sa nenájde nik, čo by tvrdil opak. Skutočnosť však vyzerá inak. Každý deň sa rodia deti, ktoré pravdepodobne nikdy nespoznajú všetko to, čo je pre naše deti samozrejmosťou. Deti sú vykorisťované, nemôžu vyrastať vo svojich vlastných rodinách, pretože v ich vlasti zúri vojna. Deti nemajú dostatok jedla, nemajú možnosť rozvíjať sa. Sú deti, ktoré ani nevedia, že sa možno hrať.

Audrey Hepburnová
          bývalá Veľvyslankyňa UNICEF

Právo na rovnosť bez rozdielu rasy, náboženstva, pôvodu a postavenia

Právo na zdravý duševný a telesný rozvoj