• Online podujatie

• Dovoľujeme si Vás pozvať na online podujatie Deti a tragické informácie – čo robiť? Emocionálne rizikový spravodajský obsah a mladý človek “, ktoré sa bude konať 27.4.2023; 17:30 – 19:00.

O večernej škole informujeme aj prostredníctvom Facebook podujatia: https://fb.me/e/5iqVtrUsN

Link na podujatie (Zoom): https://us06web.zoom.us/j/86512071987

Téma: Deti a tragické informácie – čo robiť? Emocionálne rizikový spravodajský obsah a mladý človek

Lektorkou bude Mgr. Lucia Košťálová, školská psychologička, vedúca Asociácie školskej psychológie.

Budeme hovoriť o tom, čo je emocionálne rizikový spravodajský obsah a ako vyzerá emocionálny svet mladého človeka. Lektorka predstaví generáciu Z a jej vzťah k digitálnym technológiám. Objasní, čo sa deje so psychikou mladého človeka zasiahnutého tragickou informáciou (stres, záťažová situácia a krízová situácia). Odpovie na otázky:

-             čo môžeme urobiť v domácom prostredí?

-             čo môžeme urobiť v školskom prostredí?

-             čo môže urobiť sám mladý človek, ktorý je zasiahnutý daným obsahom a čo môže urobiť pre kamaráta/spolužiaka?

Napokon sa bude venovať úlohe médií v informovaní o tragickom obsahu s detskými a adolescentnými obeťami.

Tešíme sa na Vás!

Zároveň budeme veľmi radi, ak o podujatí budete informovať aj ďalšie osoby a inštitúcie vo Vašich regiónoch.

Mgr. Jana Buričová

Koordinátor ochrany detí pred násilím  | Oddelenie podpory ochrany detí pred násilím  | Sekcia rodiny

•  TRETIACI NA DIVADELNOM PREDSTAVENÍ V PREŠOVE

•  Ďakujeme, že sme sa v piatok 14.4.2023 vďaka projektu Svet, ktorému ma škola naučí porozumieť, mohli zúčastniť predstavenia  Medovníkový domček v Divadle Jonáša Záborského.Vďaka výborným výkonom hercov a peknému prostrediu divadla sme si domov priniesli nevšedný kultúrny zážitok.  ღ

✏  vedúca záujmového útvaru Hráme sa s textami (Textáčik)

• Denný tábor s Lacim Strikeom

• Na našej škole sa uskutoční denný tábor - tanečná škola Laciho Strikea v termíne 31.7. - 4.8.2023.

CENA: 179€ (pri súrodencoch zľava 10€/1 dieťa)

Letný denný tábor je určený deťom od 6 do 15 rokov.

Viac informácií: denný tábor