• Záväzný záujem o antigénové samotesty pred nástupom do školy na šk. rok 2022/23

• Základná škola,  SNP 1, Humenné

Záväzný záujem o antigénové samotesty pred nástupom do školy na šk. rok 2022/23

Vážení rodičia,

MŠVVaŠ SR ponúka možnosť získať antigénové samotesty pre žiakov na šk. rok 2022/23

Ak máte záujem o vyššie spomenuté Ag - samotesty, potvrďte svoj záujem prostredníctvom EduPage, kde prebieha zisťovanie záujmu.

Kliknutím na záujem o samotesty zákonný zástupca zároveň prehlasuje, že má záväzný záujem o antigénové samotesty a je si vedomý toho, že o prevzatí, použití a výsledku každého ag-samotestu bude vedená evidencia a zároveň prehlasuje, že bude informovať školu prostredníctvom Edupage, resp. triednej učiteľky/učiteľa o použití a výsledku každého ag-samotestu. V prípade, že neposkytne relevantné a korektné informácie, je si vedomý prípadných následkov.

• Sokolejský jarmok

• Základná škola SNP 1 Vás pozýva na Sokolejský jarmok, ktorý sa uskutoční 4.06.2022 na školskom ihrisku. O zábavu sa postará skupina Geroc´k a žiaci našej školy. Čaká Vás bohatý kultúrny program, remeselnícke tvorivé dielne, zábavné hry pre deti a bohatá tombola. V prípade celodenného dažďa sa Sokolejský jarmok ruší. Tešíme sa na Vás!

• RADA  RODIČOV pri  ZÁKLADNEJ  ŠKOLE  SNP 1, HUMENNÉ -  OZ Sokolej

Na zasadnutí Rady rodičov dňa 17. 02. 2022 bol schválený rodičovský príspevok 14 €, ktorý je potrebné zaplatiť do konca marca  2022 (v zmysle stanov OZ Sokolej).Vzhľadom na predkladané požiadavky a akcie, ktoré sa uskutočňujú na škole, sme sa rozhodli ponechať daný príspevok v nezmenenej výške.

Príspevok je možné zaplatiť triednemu učiteľovi alebo priamo na účet OZ Sokolej: SK85 1111 0000 0010 4003 2001, k informácií  pre príjemcu zadajte priezvisko, meno žiaka a triedu.

• Želanie všetkých detí nech svetom letí...

• Detská duša je veľmi krehká a vnímavá... Priznajme si, zo situácie uplynulých dní aj my, dospelí, máme neisté pocity... Preto sme sa rozhodli v pondelok na prvých dvoch vyučovacích hodinách odložiť učebnice a venovať pozornosť našim deťom. Z rozhovorov a emócií z vnímania situácie za východnou hranicou našej vlasti sa zrodili želania našich detí: žiť v šťastí a v mieri so svojou rodinou, hrať sa, mať nad hlavou hrejivé slnko a čisté nebo... Svoje pocity sme vyjadrili úprimnými slovami aj kresbami.

• ZÁKLADNÁ ŠKOLA, SNP 1, HUMENNÉ

V zmysle Sprievodcu školským rokom 2021/2022 schváleného MŠVVaŠ SR

JARNÉ   PRÁZDNINY

od: 21. 2. 2022 /pondelok/

do: 25. 2. 2022 /piatok/

ZAČIATOK VYUČOVANIA: 28. 2. 2022 /pondelok/

Príjemné prežitie prázdnin vám praje

• Dištančné vzdelávanie na II. stupni ZŠ

oznamujeme Vám, že na základe rozhodnutia RÚVZ v Humennom prechádza od 1.2.2022 (utorok) do 3.2.2022 (štvrtok) II. stupeň základnej školy do karantény.

V termíne 1.2. – 3.2.2022 bude vyučovanie prebiehať dištančnou formou podľa rozvrhu v Edupage.

Opätovný nástup na prezenčné vyučovanie bude 7.2.2022 (pondelok). Na prezenčné vyučovanie nastúpi žiak, ktorý neprejavuje žiadne príznaky ochorenia. Zákonný zástupca žiaka predloží cez Edupage vyhlásenie o bezpríznakovosti dieťaťa.

Počas karantény sú všetci žiaci II. stupňa automaticky odhlásení zo stravovania. 7.2.2022 sa sami odhlásia zo stravovania žiaci, ktorí do školy nenastúpia. V prípade otázok kontaktujte triednu učiteľku.

Zároveň Vám pripomíname, že v zmysle rozhodnutia RÚVZ Humenné musia všetci žiaci dodržiavať karanténu v domácom prostredí (tzn. nezdržiavajú sa vonku, neprichádzajú do školy, nenavštevujú sa a pod.)

Ďakujeme za pochopenie.

V Humennom 1. 2. 2022

• Na  ZŠ SNP 1 v Humennom bude O2 Športová akadémia  Mateja Tótha

•      Športová akadémia Mateja Tótha je jedinečný celoslovenský projekt, ktorého cieľom je ponúknuť  deťom všeobecný športový základ, ale aj motiváciu a pozitívny vzťah k pohybu. Tréningy sú vyskladané tak, aby deti športovali hravo, s rešpektovaním  ich telesného aj duševného vývinu, a zároveň vedie k zisteniu, na aký šport majú najlepšie predpoklady.

Organizátorom súťaže bola spoločnosť O2, ktorá výherným školám zafinancuje odborné vedenie jednej skupiny na celý školský rok. Školy boli v rámci súťaže rozdelené podľa krajov do štyroch veľkostných kategórií podľa počtu žiakov,  a tak mali všetky školy rovnakú šancu vyhrať.

Samotná súťaž prebiehala formou hlasovania.

Vďaka súdržnosti a  hlasovaniu žiakov, rodičov, učiteľov a priateľov našej školy sme získali 8281 hlasov a stali sme sa víťazmi v Prešovskom kraji.

Tešíme sa na spoluprácu s olympijským víťazom Matejom Tóthom.