• Vianočný verš

• Žiaci 8. ročníka a 6.A triedy sa zapojili do vianočnej literárnej súťaže Vianočný verš 2021. Všetci súťažiaci získali sladkú odmenu za účasť a žiak 8.B, Sírius Semanco, dostal hodnotné ocenenie. Síriusovi blahoželáme a ďakujeme všetkým šikovným a talentovaným žiakom, ktorí reprezentovali našu školu. Nech je to povzbudením a motiváciou do ďalšej tvorby. Posielame Vám pár veršíkov a prajeme pekný predvianočný čas.

Vianočné ráno (škriatka Maťka)

Jedno ráno škriatok Maťko očká otvorí.

Neveriaco díva sa a znova ich zatvorí.

Tíško ráta - jeden, dva, tri

a pomaličky znova očká otvorí.

Rozmýšľa, či ešte spí a sníva.

Či už bdie a dobre sa díva?

Pretrie očká pre istotu ešte raz!

Fíha, čo to vidí? Čože je to za obraz?

Prekvapený bielym obrazom,

so širokým úsmevom,

škriatok Maťko hľadí na cestu,

hlasno kričí „Hurá, hurá, Vianoce sú tu!“

Sírius Semanco, 8.B

• Technická olympiáda

• V dnešnej dobe sa stáva technická zručnosť čoraz potrebnejšia, ale aj vzácnejšia. Žiaci, ktorí ju majú, budú o pár rokov vyhľadávaní zamestnávateľmi. Nielen preto sme sa v tomto školskom roku zapojili do Technickej olympiády. V kategórií mladších a starších žiakov postúpili víťazi školského kola na okresné kolo, kde náš žiak, Dominik Sninčák zo 6. A obsadil skvelé tretie miesto.

• Vyhlásenie o bezpríznakovosti

• Vážení rodičia!

Rodič, ktorý nepredložil „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ v čase, keď sa škola nachádzala v zelenom okrese, je povinný ho predložiť pri prepnutí okresu do oranžovej farby (od pondelka 20.9.2021 je okres Humenné v oranžovej farbe).

V prípade, že rodič nepredloží „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“, sa žiak považuje za príznakového, a je potrebné, aby rodič kontaktoval všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorý ho bude ďalej usmerňovať. Pokiaľ žiak prišiel do školy v sprievode rodiča, nebude mu umožnený vstup do školy a odchádza s rodičom domov. Ak neprišiel žiak v sprievode rodiča, žiak bude umiestnený do izolačnej miestnosti a bezodkladne budeme kontaktovať rodiča.

Rodič predkladá pri nástupe do školy a po každom prerušení dochádzky do školy v trvaní 3 a viac po sebe nasledujúcich kalendárnych dní (vrátane víkendov a sviatkov) „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ žiaka.

• Krúžková činnosť

dnes sme Vašim deťom rozdali vzdelávacie poukazy, ktoré budú použité na zabezpečenie krúžkovej činnosti na našej škole. Poukaz podpíšte a ceruzkou na neho napíšte, o aký krúžok má Vaše dieťa záujem. Zoznam krúžkov zverejníme v pondelok.

Vzdelávací poukaz môže Vaše dieťa doniesť do školy do piatka 17.9.2021.

• Domáce samotestovanie

• Každý žiak, ktorého rodič prejavil záujem, dostane 5 ks samotestov na domáce samotestovanie.

Pri vykonávaní samotestu žiak (rodič) postupuje podľa pokynov výrobcu testu a návodu zverejneného Ministerstvom zdravotníctva SR. S prípadnými otázkami, týkajúcimi sa použitia samotestov, sa môžete obrátiť na Ministerstvo zdravotníctva SR prostredníctvom emailu samotestovanie@health.gov.sk alebo infolinky 0800 / 174 174.

samodiagnosticky-test-navod-na-pouzitie.pdf

Sprievodca-samotestovanie-Covid-19.pdf

Rodič je povinný oznámiť škole výsledok testu (negatívny alebo pozitívny) prostredníctvom edupage, mailom alebo SMS správou triednemu učiteľovi, okamžite po vykonaní samotestovania svojho dieťaťa, ktoré realizuje vždy v pondelok ráno pred nástupom do školy. (Žiadne prílohy sa neprikladajú.)

V prípade pozitívneho výsledku samotestovania Ag samotestom žiaka počas školského roka:

1. Žiak zostáva doma – nemôže ísť do školy.

2. Rodič kontaktuje všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorý mu stanoví ďalší postup.

3. Rodič oznámi telefonicky škole, že žiak mal pozitívny výsledok Ag samotestu, aby škola mohla pristúpiť k sprísneným hygienicko-epidemiologickým opatreniam.

• 3. septembra 2021 - kloktacie testy na škole

v piatok 3. septembra 2021 budeme realizovať kloktacie testy pre tých žiakov, ktorých rodičia im kloktací test objednali prostredníctvom dotazníka na EduPage. Preto Vás prosíme, aby ste vyplnili kontaktný formulár, ktorý Vám dnes Vaše dieťa donieslo domov a svojim podpisom potvrdili súhlas s realizáciou kloktacieho testu Vášho dieťaťa. Bez vyplneného formulára dieťa nemôže kloktací test absolvovať. Kloktať budú deti od 8.00 hod. cca do 9.30 hod. za asistencie pedagogických zamestnancov. Pred kloktaním sa neodporúča používať nosný sprej a žuť žuvačku.

Ďakujeme a veríme, že všetky deti testovanie hravo zvládnu!

• ŠKD

• Milí rodičia,

prevádzka školského klubu detí bude od 03.09.2021 /piatok/ na základe platnej prihlášky do ŠKD.

Školský klub detí zabezpečuje  ranné schádzanie už od 6.30 hod. Prevádzka ŠKD funguje do 17.00 hod.

• Milí rodičia,
            za účelom nástupu žiakov do škôl v novom školskom roku 2021/22 máme možnosť zabezpečiť AG samotesty a kloktacie testy.
            Prosíme o vyjadrenie záujmu prostredníctvom Edupage.

• Elektronický dochádzkový systém

od 6.6.2021 spúšťame skúšobnú verziu elektronického dochádzkového systému. Žiaci budú pri vstupe do školy aj pri odchode zo školy používať čipy. Zaznamenaná dochádzka vášho dieťaťa sa Vám zobrazí v správe cez Edupage.